Röben je súčasťou rodinného koncernu, ktorý vyrába keramické stavebné materiály už viac ako 160 rokov.

 

História tejto rodinnej firmy siaha až do roku 1855 kedy August Lauw založil prvú zo svojich ôsmich tehliarní, aby vďaka svojej neskoršej popularite získal prezývku “Kráľ tehly”. V roku 1900 si jednu z týchto tehliarní prenajal jeho zať Bernhard Friedrich Röben, a začala sa tak písať úspešná história značky Röben.

Dnes má spoločnosť vo svojom portfóliu vyše 1500 produktov (klinkerové tehly a pásy, tehly, keramické a zámkové dlažby, strešné krytiny…) a vlastní niekoľko výrobných hál v Amerike a Európe, z toho 3 sa nachádzajú v Poľsku, v oblasti s bohatými ložiskami vysokokvalitného ílu – hlavnej zložky pálených škridiel.
Vďaka počítačovému systému kontroly, špeciálnemu patentovanému výpalu a automatizácii je výrobná linka na keramickú strešnú krytinu v Środę Śląskiej pri Wroclavi najmodernejšou svojho druhu v Európe. Každá jedna škridla podlieha dôkladnej kontrole niekoľkokrát počas celého procesu výroby, linku tak opúšťa dokonalý produkt.

 

Na obľúbenosť značky a kvalitu materiálu poukazuje viac ako sto tisíc realizovaných striech značky Rőben v Európe v priebehu niekoľkých posledných rokov. V Českej a Slovenskej republike sú to už tisíce domov pokrytých touto pálenou strešnou krytinou.

 

 

Dôraz na kvalitu

Firma Röben kladie dôraz na dôkladnú a nadštandardnú kontrolu kvality – od samotnej prípravy suroviny až po finálny výpal v peci. Pred výpalom a tiež po ňom je každá škridla skenovaná, a následne sú počítačovo vyhodnocované a porovnávané jej parametre ako je rovinatosť, dokonalosť povrchu, pohľadové časti, konštrukčné vady a pod. Pokiaľ škridla v ktoromkoľvek parametri nevyhovuje, je z linky odstránená a nepokračuje vo výrobnom procese.

Výnimočné vlastnosti

Okrem vysokej kvality majú škridly nezameniteľný dizajn a profil. Pálenú strešnú krytinu Röben poznáte na prvý pohľad vďaka živým farbám a špeciálnym povrchovým úpravám.

mrazuvzdornosť – overená skúšobnou metódou 150 zmrazovacích cyklov podľa STN EN 1304

stálofarebnosť – škridly s povrchovou úpravou nevyblednú, sú odolné voči UV žiareniu, kyslým dažďom, či vtáčiemu trusu

celokeramický výrobok – vďaka overeným vlastnostiam keramiky sú škridly priedušné a optimálne príjimajú
a odovzdávajú ako vlhkosť, tak aj teplo

samočistiaci efekt – hladký povrch engob a glazúr eliminuje usadzovanie nečistôt

oteruodolnosť – vytvrdený povrch engob a glazúr sa nepoškriabe napr. vplyvom zľadovateného snehu, krupobitia, či pri manipulácii pri pokrývaní strechy

vysoká estetika

nadštandardná kontrola kvality

minimálna údržba a náklady na rekonštrukciu – pálená krytina s povrchovou úpravou nepotrebuje po položení už žiadnu konzerváciu či nátery, zostáva stále pekná po celú dobu svojej životnosti